>

Нова Година во Париз

град на светлината, модата, љубовта, виното...град кој никого не остава рамнодушен.

Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква....Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, и Пигал – најживиот кварт со бурен ноќен живот, повеќе од 60.000 ресторани, го прават Париз град на сите уметности и светската мода, незаборавен со многубројните туристи, кои во текот на годината во континуитет го посетуваат Париз. За Париз не врзуваат парфемите, виното, коњакот, прекрасната кујна, над 100км метро и уште многу светски познати имиња. Париз е град кој никогаш, никој не го остава рамнодушен. Проверете и зошто е тоа така...
1 ДЕН (29.12.2015 – САБОТА) - СКОПЈЕ – БОВЕ – РАЗГЛЕД НА ПАРИЗ – МОНМАРТР

Состанок со групата на аеродромот Александар Велики во Скопје во 04:30 часот. Полетување за Париз во 06:30 со директен лет на авиокомпанијата Wizz Air со број на лет W6 7719. Пристигање на аеродромот Beauvais во 09.25 часот. По пасошката и царинска контрола следува трансфер со автобус до Париз (90 км). Организиран факултативен панорамски разглед на Париз, ќе се видат Ile de la Cite со катедралата Notre-dame, латинскиот кварт, Saint Germain, Sorbona, Louvre, Champs Elysee, продолжуваме кон Наполеоновата гробница Dome des invalides, Concorde Bastille, Republique, Vendome, Trocadero, Etoilе. Сместување во хотел. Време за одмор. Заминување со метро од хотелот во придружба на нашиот водич на прошетка до Монмартр, плоштадот на уметниците, потоа ќе можете да ја видете базиликата Sacre Coeur, од која може да имате прекрасен поглед на Париз. Враќање во хотел со метро. Ноќевање.

2 ДЕН (30.12.2015-СРЕДА) -ВЕРСАЈ-АЈФЕЛОВА КУЛА-КРСТАРЕЊЕ ПО СЕНА-ТРИУМФАЛНА КАПИЈА-МУЛЕН РУЖ

Појадок. По појадокот, се упатуваме во факултативна посета со автобус на величенствениот дворец Версај (15 км) изграден од францускиот крал Луј XIV, кој преставува ремек дело на уметноста од 17-ти век. Враќање назад кон Париз (15 км) и во доцните попладневни часови можност за посета на Ајфеловата кула и да уживате во неверојатната панорамска глетка од трети спрат. По посетата на Лувр предлагаме едночасовно Крстарење по Сена и да пројдете низ многубројните мостови и да ја почуствувате магијата на Париз од различна преспектива. Потоа, се упатуваме кон најпознатата париска улица – Елисејските полиња, каде ќе имате можност да ја видите и Триумфалната капија. Враќање во хотел со метро. Во вечерните часови препорачуваме факултативна посета на славниот кабаре бар Moulin Rouge, која програма започнува во 23:00 часот, а може и да прошетате низ познатата Пигал улица. Ноќевање.

3 ДЕН (31.12.2015- ЧЕТВРТОК) – ЛУВР – ДИЗНИЛЕНД – НОВА ГОДИНА

Појадок. По појадокот предлагаме факултативна посета со локален водич на еден од најбогатите светски музеи Лувр, кој 700 години е бил резиденција на француските кралеви до нивната преселба во Версај, и каде сега е дом на 65,300 уметнички дела меѓу кои познатата Мона Лиза. Потоа, предлагаме факултативна целодневна посета на Disneyland со РЕР и метро. Таму може да уживате во многубројните атракции, кои ги нуди паркот. За оние кои ќе останат во Париз може да посетат некои од познатите музеи Rodin, D’Orsay со познатите сликарски дела Монет, Ван Гог или операта Гарние,... Индивидуално одење на пречек на Нова година пред Триумфална капија. Ноќевање.

4 ДЕН (01.01.2016 – ПЕТОК) – ДВОРЦИТЕ НА ЛОАРА (АЛТЕРНАТИВА ТУРА: ПРОШЕТКА НИЗ ЛАТИНСКИОТ КВАРТ)

Појадок во хотел. Слободен ден за индивидуални активности или факултативна излет до долината на реката Лоара со посета на преубавите дворци: Шамбор (ренесансен дворец од XVI век и воедно најголем дворец во долината Лоара)– панорамски разглед, без влезница, дворецот Шенонсо (потекнува од XI век и уште е наречен “дамски дворец”) – посета со влезница. Можност да посетите некоја од винариите во долината Лоара. Пристигнување во местото Амбоаз каде се наоѓа истоимениот дворец (панорамски разглед без влезница). Ако нема доволен број на пријавени (минимум 15), тогаш предлагаме друг факултативен пешачки разглед со локален водич низ Латинскиот кварт (Сорбона, Пантеон, црквите: Нотр дам, Св. Северин, Св.Етиен). Враќање во хотел во вечерните часови. Ноќевање.

5 ДЕН (02.01.2016 – ВТОРНИК) –ПАРИЗ - БОВЕ -СКОПЈЕ

Појадок во хотел. Одјавување од хотелот и во 06.50 часот, организиран трансфер со автобус до аеродром (90 км). Полетување за Скопје во 09:55 часот со директен лет на авиокомпанија Wizz Air со број на лет W6 7720. Слетување во Скопје во 12:40 часот.

EARLY BOOKING ЦЕНА: 434€ / 26.288 ден. (за уплата до 15.11.2015)

РЕДОВНА ЦЕНА: 474€ / 28.768 ден. (за уплата од 16.11.2015)


 • Цена за еднокреветна со доплата од 170 евра
 • Попуст за трето лице во соба е 60 евра.


 • ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧЕНИ СЕ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

 • Директен лет на релација Скопје – Бове – Скопје со авикомпанија Wizz Air
 • ВКЛУЧЕН БАГАЖ - КУФЕР 23 кг
 • Организирани трансфери аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во двокреветни соби во хотел 3* на база 4 ноќевања со појадок,
 • Организирани прошетки според програмата со придружник од агенцијата
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето


 • ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

 • Аеродромски такси - 2.480 денари (се плаќа во агенција при уплата на аранжманот),
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција во хотел при одјавување и тоа 1 € на ноќ,
 • Организиран разглед на Париз со локален водич на македонски јазик и автобуски трансфери- 20€, (иста цена и за деца),
 • Посета на Версај 50 € (вклучена влезница за дворецот (градините не се вклучени во цената), локален водич на македонски јазик, трансфер со автобус, задолжително пријавување при уплата на аранжманот во агенција,) цена за деца до 18 години – 37 €
 • Влезница за Ајфелова Кула до третиот кат- 17€ (резервација на групни билети овде нема, бидејќи минимум 6 месеци однапред се е полно, па се чека во ред околу саат време), детален ценовник - http://ticket.toureiffel.fr/index-css5-sete-pg51.html
 • Крстарење со брод по Сена – 11€, цена за деца до 18 години – 9 €
 • Посета на Лувр 30€ (вклучена влезница и локален водич на македонски јазик, задолжително пријавување при уплата на аранжманот во агенција, се патува со метро) цена за деца до 18 години – 17 €
 • Посета на Moulin Rouge-112€ (вклучена влезница со резервација на маса и шампањ),
 • Посета на Дворците на Лоара 145 € (вклучена влезница за дворецот, локален водич на македонски јазик, трансфер со автобус, задолжително пријавување при уплата на аранжманот во агенција), ако нема минимум 15 лица за оваа тура, тогаш нудиме алтернативна пешачка тура Латински кварт со локален водич (Сорбона, Пантеон, Нотр дам,...) – 15 €
 • Посета на Дизниленд 85 € – (вклучена влезница за еден парк, трансфер со метро и РЕР воз, водич од агенција), цена за деца до 18 години – 78 €
 • Патничко осигурување.
 • Билети (карнет за 10 возења) за јавен превоз со метро – 14,1 € (ги купувате сами билетите во Париз, не се плаќаат во агенција)

 • НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ
 • Резервација се прави со уплата на 30% од износот на аранжманот, а остатокот на износот се доплаќа најдоцна 15 дена пред реализацијата на истиот


 • ЗАБЕЛЕШКИ:

  1. Организатор на програмата е АтлантиС
  2. Во случај да не се оствари минималниот број на патници за одредени факултативни излети, Организаторот на патувањето го задржува правото да го откаже факултативниот излет или да ја зголеми цената на истиот
  3. Организаторот на патување не превзема одговорност во случај на проблем со патните исправи на клиентите (Ве молиме прочитајте ги правилата на безвизен режим напишани подолу)

  Задолжително пријавување за факултативите до 25.11.2015 и минимум пријавени патници за реализација: 20.

  Цената е по курс од 1 еуро = 62 денари

  За ова патување пасошот треба да Ви биде со важност од минимум 90 дена по завршување на аранжманот, односно до 04.04.2016 година.

  За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 25 патници

  Општите услови за патување на АтлатниС и СКТМ се составен дел од овој аранжман


  ПАТНИЧКИ ИНФОРМАЦИ ЗА БАГАЖ И ПАТНИ ИСПРАВИ

  ПАТНИЧКИ ДОКУМЕНТИ

  Сите патници треба  да обезбедат неопходни и важечки патнички документи при резервација  и да ги почитуваат барањата на земјата од којашто се полетува, прелетува или на земјата на слетување:

  1.БИОМЕТРИСКА ПАТНА ИСПРАВА/ПАСОШ (Пасошот треба да има важност 3 месеца повеќе од предвидениот престој);
  2.ПОВРАТЕН БИЛЕТ(во рамките на рокот од 90 дена);
  3.ГАРАНТНО ПИСМО во оригинал;
  4.ПАРИ ВО КЕШ (околу 50 евра на ден)
  5.ПАТНИЧКО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ (најмалку 30000евра треба да се покриени и да важи за сите Шенген држави).

  Потребно е да ни го дадете полното име на патникот, како што е наведено во неговиот патнички документ што ќе се користи при патувањето. Доколку не го сторите тоа при резервирањето ќе се наплати такса за промена на име за менувањето име на патник .

  ДОЗВОЛЕН БАГАЖ

  На секој патник му е дозволено да носи:   
                                               
  -Едно парче кабински багаж (или тн рачен багаж кој го носите со Вас во авион и е дозволен само 1 без разлика дали е мал или голем)                                                                                                                                                                                  
   -До 6 парчиња чекиран багаж за складирање, што не надминуваат 32 кг поединечно.*Ако сакате да го прегледате износот на надоместот за багаж за Вашето патување, можете да го користите и калкулаторот за багаж.

  ДОКОЛКУ СО ВАШИОТ ЛЕТ УПРАВУВА WIZZ AIR УНГАРИЈА:

  Секое парче багаж што треба да се пријави е подложно на такса за багаж, којашто се плаќа по торба, по лет и по патник. Првите три парчиња може да се купат преку интернет, а следните три на аеродром.
  Бројот на торби што треба да се пријават мора да биде назначен и да биде платено за време на процесот на резервирање. Повеќе парчиња багаж може да се додадат подоцна. Дополнителните парчиња чекиран багаж купени на аеродромот ќе бидат подложни на повисока такса за багаж.

  КАБИНСКИ БАГАЖ

  Има  две опции за кабински багаж, но има строга политика за една кабинска торба по патник. 

  Која е разликата помеѓу типовите на кабински багаж? –

  ДИМЕНЗИИ!

  1. Мала кабинска торба:
  - Ако кабинската торба има димензија 42х32х25 см или е помала може да се внесе во авионот бесплатно. Таа мора да се смести под седиштето пред Вас .
  2. Голема кабинска торба:
  Ако кабинскиот багаж е поголем од димензиите на мала кабинска торба, но не надминува 56x45x25 см, може да се внесе во авионот по плаќање на соодветна такса. Мора да го собира во горните прегради. Треба да можете да го ставите во горните прегради без помош од друго лице. 
  Ако се купи преку Атлантис , надоместот за багаж се пресметува според закажаното време и датумот на летот:

   

  Надомест

  Пресметка

  Во сезона

  Голема кабинска торба (рачна торба)

  Во два правци , по патник

  2.000мкд

  Чекиран багаж или куфер

  Во два правци , по патник

  2.880мкд

  Со новата надградба за голема кабинска торба на Wizz Air имате можност да ја зголемите големината на багажот дури и по купувањето голема кабинска торба. Во случај да не сте сигурни за големината на багажот што Ви треба за следното патување, купете голема кабинска торба кога ќе го резервирате летот и во секое време може да надградите на чекирана торба најдоцна три часа пред поаѓањето во случај да Ви треба повеќе простор. Оваа опција е достапна за разликата во цената меѓу голема кабинска торба и чекирана торба.Контактирајте не за цена.

  Погледнете го видеото за политиката за кабинскиот багаж


  ***Патниците им е дозволено да носат само еден рачен багаж со максимални димензии  56x45x25 и да на ја надмине тежината од 10кг***

  Патниците што ќе купат голем кабински багаж можат да внесат футрола за музички инструмент во авионот со максимална должина 80 см. Другите димензии на футролата не смеат да надминуваат 45 x 25 cm. Такви инструменти се виолината, флејтата, кларинетот, трубата, укулелето. За да се провери големината, футролата за музички инструмент треба да се стави во рамката за голем кабински багаж: ширината и длабината мора да ги собира, а висината треба да биде околу 1,5 пати помала од дозволената. Патникот не треба да има друиг кабински багаж освен малиот музички инструмент. Во авионот музичкиот инструмент треба да се смести во горната преграда. Музички инструменти што не ги собира во горе наведените димензии треба да се превезуваат или како чекиран багаж, откако ќе се платат соодветните такси, или на седиште во авионот по претходно одобрение од Wizz Air преку Телефонскиот центар и со плаќање за дополнителното седиште.

  Дополнително, патниците можат да ги носат предметите наведени подолу:

  • палто или ќебе
  • мобилен телефон
  • нешто за читање на летот
  • за деца на возраст под две години: храна за текот на летот, количка за дете што се склопува или мала корпа
  • пар штаки за лица со физички инвалидитет

  Доколку димензиите на рачниот багаж ги надминуваат утврдените ограничувања, багажот ќе се пренесе како чекиран багаж и ќе се наплати такса за багаж.
  На патниците што носат повеќе од едно парче кабински багаж нема да им биде дозволено да поминат низ безбедносната проверка и ќе мора да се вратат до шалтерот за пријавување или да се ослободат од дополнителните парчиња рачен багаж.
  Течностите во кабинскиот багаж се подложни на следните владини ограничувања:

  • Течноста е во сад со максимален волумен од 100 ml
  • Сите садови со течност што го исполнуваат максималниот волумен од 100 ml можат удобно да се сместат во провидна пластична кеса од 1 литар, што може повторно да се затвори, со димензии 20cmx20cm.
  • Пластичната кеса треба да се прикаже одделно кај безбедносната контрола

  Кај безбедносната контрола ќе мора да се ослободите од течностите што не ги исполнуваат горенаведените барања.

  ЧЕКИРАН БАГАЖ
  Поради безбедносни причини - Wizz Air не пренесува багаж,ако сопственикот не е качен во авионот (освен погрешно поставен багаж).
  Максималните димензии за едно парче багаж за да го собере низ вратата за карго се:

  Ширина: 1,499 m
  Висина: 1,194 m 
  Должина: 1,715 m
  Поради здравствени и безбедносни причини тежината на едно парче чекиран багаж не смее да надминува 32 килограми.
  Патникот е должен да одговори на сите барања од безбедносните лица, доколку е потребно. Доколку багажот не се пренесе поради тоа што патникот не ги исполнил барањата на безбедносната контрола, Wizz Air нема да биде одговорен за какви било поврзани трошоци.
  Чекираниот багаж ќе се пренесува, секогаш кога е можно, со истиот авион како и патникот што е сопственик на багажот. Доколку поради безбедносни или оперативни причини одлучиме да го пренесеме со друг лет, нема да бидеме одговорни за доцнењето на багажот. Со цел да се врати погрешно поставениот багаж до сопственикот во разумно време на достава,
  секој багаж мора да биде означен со името на патникот, иницијалите и адресата, пред да се предаде за носење. Бебињата немаат право на багаж, освен на нишалка / преклопна носилка / бебешко седиште за во автомобил за едно бебе (се превезуваат без доплата). Лежалки за бебиња и инвалидски колички се чекираат со другиот багаж и се превезуваат бесплатно ако корисникот на опремата е патник.

  Ако пријавенито багаж содржи некоја од следниве работи, Wizz Air нема да одговара за загуба, уништување, одложување или оштетување: 

  • готовина, безбедности
  • накит, скапоцен метал, скапоцени и полускапоцени камења
  • компјутер, камера, видео камера, мобилен телефон и сите други електронски или технички уреди и нивните додатоци
  • официјални деловни или приватни документи
  • патнички документи или други документи за идентификација
  • клучеви
  • течност
  • лекови
  • уметнички дела
  • лесно расипливи предмети

  Некои аеродроми може да имаат повеќе ограничувања за работите што може да се внесат како личен багаж или пријавен багаж. Во таков случај, правилата на аеродромот имаат предимство.


  СПЕЦИЈАЛЕН БАГАЖ ШТО СЕ НОСИ ВО КАБИНАТА
  a) Кршливи и гломазни предмети, музички инструменти
  За предмети што не може да се стават под седиштето или во одделот над главата, треба да се купи дополнително седиште по цена за возрасен за време на резервирањето. Резервацијата може да се направи преку интернет, внесувајќи „EXST“ во првото поле за име и презимето на патникот во последното поле за име. Забележете дека инструменти поголеми од виолончело (пр. двоен бас, харфа итн.) мора да се пријават со ознака за ограничено издавање. Овие инструменти се премногу големи и тешки за да се сместат на седиште. Доколку инструментот, вклучувајќи ја и футролата, не ги надминува димензиите 56x45x25 cm за дополнителен надомест) и 10 кг може да се внесе како кабински багаж. Забележете дека музичкиот инструмент може да ви биде единствениот кабински багаж.
  б) Дипломатски багаж
  Дипломатскиот багаж или кој било заклучен багаж мора да го придружува дипломатски носач во текот на целото патување и до/од авионот и мора да се пријави како дипломатски багаж. Дипломатскиот багаж секогаш мора да се носи како нечекиран багаж без разлика на големината, специјалните карактеристики и потребната процедура на специјално ракување. Доколку големината или карактеристиките на дипломатскиот багаж не дозволуваат да се носи во кабината, може да се однесе во складот за багаж, но ќе се смета за нечекиран багаж, бидејќи никогаш не смее да се превезува на одговорност на превозникот. Во тој случај, курирот треба да биде присутен во текот на целата постапки на утовар и истовар на дипломатската торба, бидејќи тој е одговорен за нејзиното пренесување.
  c) Посмртни останки (пепел)

  Превезување на пепел е дозволено под услов безбедно да е спакуван во соодветен сад. Смртовница и сертификат за кремирање треба да се покажат на аеродромот. Пепелта може да се носи само како кабински багаж.

  СТРОГО ЗАБРАНЕТИ ПРЕДМЕТИ ЗА НОСЕЊЕ
  Некои предмети не се прифаќаат за носење, доколку:

  • е веројатно дека ќе го загрозат авионот, лицата или сопственоста
  • е веројатно дека ќе се оштетат за време на летот
  • се несоодветно спакувани
  • се забранети според кои било закони, регулативи или наредби од која било земја од која се поаѓа, пристигнува или прелетува
  • не се соодветни за превезување поради нивната тежина, големина или која било друга невообичаена карактеристика
  • е веројатно дека ќе предизвикаат непријатност или грозење кај патниците

   

  Следните предмети се строго забранети за носење:
  а) оружје, муниција и експлозиви, вклучувајќи оружје за лов или за спортски цели
  б) кои било предмети или супстанции што изгледаат како оружје, муниција или експлозив
  в) запаливи супстанции (освен: алкохолни пијалаци, лак за коса, парфем, тоалетна вода)
  г) радиоактивни материјали
  д) кондензиран гас (освен: CO2 што се користи за движење на вештачки екстремитети, резервоар или незапалив гас што се користи за надувување на појасот за спасување),
  ѓ) отровни или инфективни супстанции
  е) корозивни супстанции (освен: жива во термостати, барометри, акумулатор на инвалидска количка)
  ж) актовки или кожни чанти од безбедносен тип со вградени алармни уреди, литиумски батерии или пиротехнички материјал
  з) предмети и материјали што ја загрозуваат безбедноста, сопственоста, животот, здравјето и телесниот интегритет на патниците
  ѕ) кој било материјал што е забранет според правилата и регулативите на земјите кои учествуваат во превозот
  и) секој предмет што не е соодветни за превезување поради нивната тежина, големина или која било друга карактеристика
  ј) остатоци од човечко тело
  к) кој било предмет назначен во Техничките упатства за безбеден транспорт на опасни производи со авион на Меѓународната организација за цивилна авијација (ICAO-International Civil Aviation Organization) и во Регулациите за опасни производи на Меѓународната асоцијација за авиотранспорт (IATA-International Air Transport Association)
  Доколку се обидете да понесете кој било од овие предмети, може да го одбиеме превезувањето на вашиот багаж.

  ЖИВОТНИ
  Wizz Air не превезува живи животни освен кучиња-помошници што патуваат заедно со патниците со посебни потреби и ги имаат документите наведени во регулативите на Земјите што учествуваат во превезувањето и ги почитуваат условите на тие регулативи.

  НЕПРАВИЛНОСТИ НА БАГАЖОТ - ОДЛОЖУВАЊЕ, ЗАГУБА, ОШТЕТА, КРАЖБА
  Неправилностите на багажот мора да се пријават по пристигнувањето на шалтерот „Загубен багаж“ или „Барање багаж“ што се наоѓа на аеродромот, во транзитната област. По пријавувањето, на патниците ќе им биде даден Извештај за неправилност на сопственост (PIR).
  Доколку чекираниот багаж не пристигне со истиот лет како и сопственикот, а патникот не исполни извештај по пристигнувањето, Wizz Air се оградува од одговорност.
  Доколку патникот го пријави задоцнувањето на чекираниот багаж по пристигнување, барањето на багажот ќе се изведе за 21 ден. Доколку во тој период багажот не се пронајде, Wizz Air ќе биде одговорен за загубата.
  Доколку е невозможно да се препознае штетата или кражбата по пристигнувањето, извештајот мора да се направи на аеродромот во рок од 7 дена по пристигнувањето.
  Доколку багажот не пристигне со истиот лет како и сопственикот, а е оштетен или украден, патникот мора да поднесе извештај на писмено во рок од 21 ден откако багажот ќе му биде врачен.
  Wizz Air нема да биде одговорен за погрешно идентификуван багаж од страна на друг патник. Патникот што погрешно го идентификувал багажот е одговорен за сите трошоци, за двајцата патници.
  Одговорноста за одложен, оштетен или украден багаж ќе се намали, доколку багажот не бил соодветно спакуван кога бил поднесен за пријавување. Штетата на рачниот багаж (вклучувајќи облека) мора да се пријави во авионот или најдоцна пред напуштање на транзитната област. По пријавувањето, на патникот ќе му биде даден Кабински извештај или PIR.
  Барањата мора да се поднесат на писмено во рок од еден месец од пристигнувањето во крајната дестинација (тоа е последниот назначен аеродром во планот на патување), во Одделот за барања на Wizz Air или во осигурителната компанија доколку директно го поднесувате барањето.

   

  За да ни помогнете побрзо да го обработиме вашето барање, поднесете копија од Кабинскиот извештај или Извештајот за несоодветност на сопственоста, што ви се дадени во авионот кога сте пријавиле задоцнување, оштета или кражба. Исто така, наведете ги деталите за контакт и банковната сметка, каде што би можело да се префрли компензација (доколку има).
  Доколку не се поднесе барање во наведените рокови, нема да може да се покрене дејство против Wizz Air.
  Жалбите (освен оние за багаж) мора да се поднесат на писмено во рок од еден месец по пристигнувањето на летот наведен во жалбата. Доколку не се поднесе жалба во наведениот рок, нема да може да се покрене дејство против Wizz Air.
  Барањата и жалбите мора да се испратат до Односи со клиентите на Wizz Air.
  Доколку треба директно да контактирате со нас, исполнете го и поднесете го следниот образец: Жалби.

  follow_us add us to your circle