>

Аргентина - Бразил - водопадите Игуасу

Латиноамерикански предизвик

Латиноамерикански предизвик - Аргентина - Бразил - водопадите Игуасу... Не е само танго, вода и самба ... со чувство за страст, чуда и љубов !!! Сигурна реализација !

 • 12 дена / 09ноќи
 • Скопје-Рим - Буенос Аирес - водопадите Игуасу - Рио де Жанеиро – Рим-Скопје
 • Цена од: 2399.00 €
  Датум

  Цена од лице

  19.01.2016
  -29.01.2016

  2399€


  Потврдена програма, со водич на бугарски јазик! Датуми на патување: 19.01 - 29.01.2016 / 09 ноќевања, од кои 3 во Буенос Аирес, 2 во Игуасу, 4 во Рио де Жанеиро. Програмата вклучува: Лет со Alitalia , 3 ноќевања во централно лоцирана 4 * хотел во Буенос Аирес, 2 ноќевања во 4 * хотел во Пуерто Игуасу, 4 ноќевања во 4 * хотел во Рио де Жанеиро - до плажа Копакабана; 2 дневнa тура во Буенос Аирес, дневнa и целодневна тура на водопадите Игуасу, 2 дневна екскурзија во Рио де Жанеиро, 2 внатрешни летови со вклучени аеродромски такси! Екскурзијата обезбедува можност за посета на главниот град на Уругвај - Монтевидео!


  Програма


  1 ден 19.01.'16 (вторник) – Скопје -Рим - Буенос Аирес

  Лет од аеродромот во Скопје до Буенос Аирес со АК "Alitalia " во 17:15 часот. Слетување во Рим во 19:05 часот. Од Рим за Буенос Аирес се полетува во 21:35 часот. Слетување на меѓународниот аеродром во Буенос Аирес , Пистарини во 07:45 часот. На 20.01.

  2 ден 20.01.'16 (среда) - Буенос Аирес

  Пречек на аеродромот во аргентинската престолнина од претставници на партнер агенција. Добредојдовте во европската јужноамерикански престолнина - Буенос Аирес! Туристичка обиколка со локален водич на јужниот дел на градот - 1-ви дел (вклучена во пакет цена). Посета на историскиот комплекс Пласа де Мајо, со извонредните згради - зградата на парламентот, позната уште како Роуз куќа, Катедралата, убава историска зграда од 18 век - Кабилдо. Бројни архитектонски примероци од 19 век на еден од најсимболичните булевари на градот Авенида де Мајо. Турнејата продолжува на југ, кон најстарите области на градот. Пристигнување во соседството Ла Бока - најголем типичен италијански регион, каде колонија од уметници и сликари со своите прекрасни дела, го прават градот познат во целиот свет. Прошетка по шарени пешачка улица "Caminito" - родното место на тангото. Турнејата продолжува на север, кон Авенија 9 јули – најголемата улица во светот, за да ја видете познатиот обелиск - симболот на градот. Околу 14:00 часот. - Сместување во хотел Amerian Buenos Aires Park Hotel 4 *, лоциран во срцето на градот. Слободно време за одмор. Можност за вечерна прошетка по улица Флорида која е во непосредна близина на хотелот – нај популарната трговска улица во Буенос Аирес и една од најатрактивните. Ноќевање.

  3 ден 21.01.'16 (четврток) - Буенос Аирес

  Појадок. Дневни турнеја на северниот дел на Буенос Аирес - 2-ри дел (вклучена во пакет цена). Ќе ѓи посетите елегантните северни региони на градот како соседството Риколета каде француското архитектонско влијание предизвикува восхит, нудејќи жива слика. Премин преку Експозиционен центар, Правниот факултет и Националниот музеј за ликовни уметности. Пристигнување во Палермо, изобилство од стари аристократски станови со поглед на паркот - 2500 акри парк, еден од најомилените во градот. Посета на една од најголемите книжарници во Јужна Америка и една од најубавите во светот - Еl Ateneo Grand Splendid. Во оваа прекрасна зграда во Буенос Аирес во 1919 година е отворен театарот Teatro Gran Splendid. Во 2000 година зградата е реконструирана во книжарница, сцената, ложите , а местата за публиката беа претворени во полици за книги со прекрасни зони за разгледување на книгите. Во приземјето е договорено музичка колекција мајстори на тангото и ремек-дела на аргентинската и светска музика. Враќање во хотелот. Слободно време или по желба *, можност за дополнителни настани (Доплата): 14:00 ч. - * Прошетка со брод по Тигре и делтата на реката Парана 20:30 часот. - * Вечера + Танго шоу во "La Esquina de Carlos Gardel "(со вклучени пијалоци). Ноќевање.

  4 ден 22.01.'16 (петок) - Буенос Аирес

  Појадок. Слободен ден за прошетка во Буенос Аирес или можност за дополнителна екскурзија, по желба *: * Целодневна екскурзија до традиционално ранч во Аргентинската Пампа - земјата на гаучосите * Еднодневна екскурзија до гр. Монтевидео - престолнина на Уругвај.

  5 ден 23.01.'16 (сабота) - Буенос Аирес / Игуасу

  После појадокот, трансфер до аеродромот за домашниот лет до Игуасу во 09:05 часот. Обраќање од претставници на партнер агенцијата во Игуасу и дневна тура на водопадите Игуасу од бразилска земја. Ќе имаат единствена можност да уживаат во "Големата вода", така звучи во превод зборот со индијанско потекло Игуасу. Трансфер и сместување во хотел Saint George 4 * (Master rooms). Слободно време. Ноќевање.

  6 ден 24.01.'16 (недела) - Водопадите Игуасу од земјата на Аргентина

  После појадокот, целодневен круг со локален водич на водопадите Игуасу од аргентинската страна, со вклучен ручек. Ќе бидете сведоци на неверојатен природен спектакл! Водопади Игуасу се меѓу големите прирородни феномени. Се наоѓаат на границата меѓу Аргентина (80%) и Бразил (20%). Формирани се пред 120 милиони години и се најголемите водопади во светот! Не случајно, во 2011 година, се избрани меѓу 28 финалисти за едно од новите 7 светски чуда на природата !!! Игуасу претставуваат збир од околу 275 водопадот, создадени од реката Игуасу и Парана непосредно до устието нејзино. Во зависност од состојбата на водената маса во реката, бројот на водопадите се движи од 150 до 300, а нивната висина е меѓу 40 и 82 метри. Просечното количество вода од реката што прснува од водопадите е околу 1500 м3 во секунда, како низ различните годишни сезони варира помеѓу 500 и 6500 м3 во секунда. Се наоѓаат во форма на потковица со должина 2700 метри. Повеќето импресивен од нив е водопадот "ѓаволското грло". Водопадите се само дел од бразилскиот национален парк Игуасу, кој е најголем суптропски резерват во светот. Ова е еден од најпосетените туристички места во Јужна Америка - околу 1 милион посетители годишно. Фото пауза на границата на 3те држави - Аргентина, Бразил и Парагвај! Враќање во хотелот. Ноќевање.

  7 ден 25.01.'16 (понеделник) - Игуасу / Рио де Жанеиро

  Појадок. Трансфер до аеродром Фоз до Игуасу за лет до Рио де Жанеиро. Добредојде од претставници на партнер агенцијата во Бразил и трансфер до еден од најпопуларните туристички области на Рио де Жанеиро - Копакабана. Сместување во х-л Windsor Excelsior Copacabana 4 *, коктел кај базенот за добредојде. Ноќевање.

  8 ден 26.01.'16 (вторник) - Рио де Жанеиро

  После појадокот, дневни круг во космополитски град Рио де Жанеиро со локален водич до планината Корковадо (~ 4 часа, вклучен во пакет цена), на чиј врв се наоѓа еден од најпознатите споменици во светот - статуата на Христос Спасителот, избрана во 2007 година за едно од 7- те современи чуда на светот! Од секое место во градот, посетителите можат да ја видат статуата на Рио де Жанеиро - познатата статуа на Исус Христос (отворена во 1931 година), сместена на ридот Корковадо, на 710 метри надморска височина. До статуата се доаѓа со жичара, која поминува низ најголемата урбана шума во светот, на падините на Корковадо. Потоа со панорамски лифт, изграден во карпа - искачување до панорамското игралиште на статуата. Чувството од присуството овде и погледот од ова место не може да се опише со зборови! По посетата на ридот Корковадо, турнејата продолжува со панорамски разглед на плажите на Рио де Жанеиро. Враќање во хотелот.Слободно време. Ноќевање.

  9 ден 27.01.'16 (среда) - Рио де Жанеиро

  Појадок. Дневни туристичка тура на Рио де Жанеиро со локален водич, со посета на Шеќерната глава и Маракана (~ 6 часа, вклучена во цената). За време на тура ќе преминете во центарот на градот, во близина на црквата на Канделарија, историски градби, градскиот театар, националната галерија, Аркос да Лапа. Следува искачување (во две фази) со лифт до еден од симболите на градот - познатата карпа Шеќерната глава (Sugar Loaf). Прва станица на жичарницата е на висина 215 метри, каде ќе имате можност да направите панорамски слики на заливот Гуанабара и да го видете мостот што ги поврзува Рио де Жанеиро и Нитерој, како и планината Корковадо. При втората станица на жичарницата(395 м), ќе можете да ѓи видете плажите на Копакабана и некои од плажите на Нитерој, тврдината Санта Круз и да уживате во неверојатениот панорамски поглед на градот. Екскурзијата продолжува со посета кај познатиот стадион Маракана - еден од најголемите стадиони во светот - токму тука се има одржано финалето на 20-то Светско првенство во фудбал 2014, чиј домаќин беше Бразил. Фото пауза и можност за разгледување на стадионот - за оние кои сакаат (влезната такса не е вклучена ~ 24 BR). Враќање во хотелот. Слободно време. Ноќевање. * Вечерта, манифестација по желба - Вечера во типичен ресторан + Платаформа шоу (со Доплата).

  10 ден 28.01.'16 (четврток) - Рио де Жанеиро

  Појадок. Слободен ден во "градот на чудата". Можете да се занесете во прошетките или да уживате во сончање во еден од најпознатите најпознатите плажи во светот - Копакабана, да се прошетате по Ипанема, да пробате јадења од бразилската кујна во некои од бројните локални ресторани или да се опуштете во некој од клубовите на Рио, под звуците на боса нова - бразилски музички жанр, комбинирајќи самба и џез ... * Можност за целодневна екскурзија до лагуна на Ангра дос Реис (со доплата). Ноќевање.

  11 ден 29.01.'16 (петок) - Рио де Жанеиро - Лондон

  Појадок. Слободен ден за плажа, прошетки, забава купувања на сувенири. Напуштање на собите до 12:00 часот. Најнови трансфер до аеродромот во Рио за лет со АК "Alitalia " до Рим, во 17:00 часот.

  12 ден 30.01.'16 (сабота) - Лондон

  Пристигнување во Рим во 07:00 ч.. Лет за Скопје во 14:35 часот. Слетување во Скопје во 16:25 часот.


  Хотели според  програмата:
  Буенос Аирес - Buenos Aires Park Hotel 4 *
  Пуерто Игуасу -   Saint George 4 *
  Рио де Жанеиро - Windsor Excelsior Copacabana 4 * 

  Авиобилет : 1 AZ 527 19JAN 2 SKPFCO HK1 1715 1905 E75 E 0
  2 AZ 680 19JAN 2 FCOEZE HK1 3 2135 0745+1 772 E 0
  3 AZ 673 29JAN 5 GIGFCO HK1 1 1700 0700+1 330 E 0
  4 AZ 526 30JAN 6 FCOSKP HK1 1 1435 1625 E75 E 0

  Цена: 2399 евра / 148738 мкд по лице во двокреветна соба
 • Намалување за 3-ет возрасен во соба: 275 евра / 17050мкд
 • Намалување за дете до 12 години, сместено со двајца возрасни во соба: 550 евра / 34100мкд
 • Доплата за сместување во единична соба: 795 евра / 49290 мкд

 • Потребни документи:

 • Меѓународен пасош валиден најмалку 6 месeца од крајниот датум на патувањето+ Бразилска виза

 • Услови за запишување:

  • 1250 € / 77500 мкд . Депозит при резервација и склучување на договор за туристичко патување
  • Копија од пасош
  • Доплата до 18.12.2015 година

  Дополнителни информации:

  • Програмата на водопадите Игуасу се спроведува согласно часовите за внатрешни летови!
  * Услугата од локалните туристички водичи е на англиски јазик
  * За патување до Бразил и Аргентина се бараат визи и имунизација
  * Потребен минимален број учесници за спроведување на eкскурзијата: 15
  Рок за известување при недостигнат минимум: 30 дена пред датумот на патување * Пакет цена е наплаќаат по курс 62мкд /€ .При промена на девизниот курс УСД /МКД со повеќе од 5% во периодот до почетокот на туристичката патување, фирмата го задржува правото за прекалкулиране на главната пакет цена, според промената на девизниот курс.


  Забелешка:

 • При неповолни временски услови или други виша сила, е можно програмата да претрпи промени!

 • Откажувања и казни по програмата:

  Во случај на откажување од туристичката патување / ТР /, платената сума се враќа следново:
 • до 120 дена пред датумот на патување - без казни
 • * од 119 до 90 дена пред датумот на поаѓање - 10% од вредноста на ТР
 • * до 89 дена до 35 дена пред поаѓање - 35% од вредноста на ТР
 • * од 34 до 0 дена - 100% од вредноста на ТР
 • *Рефундција на авионскиот билет е според правила на авио компанијата


 • Предности на програмата

  • Балансирана атрактивна програма, во комбинација со кратки пауза во едно од најпознатите летувалишта во светот - Копакабана - сместување во хотел на брегот на Атлантикот
  • Пријатни летови со Alitalia
  • Домашни летови со удобни часови на летање
  • Потврдени одлични 4 * хотели во Буенос Аирес, Порто Игуасу и Рио де Жанеиро со централна локација
  • Хотелот во Пуерто Игуасу располага со базен и џакузи меѓу тропска градина
  • Хотелот во Рио де Жанеиро располага со базен на најгорниот кат на хотелот со прекрасен поглед на плажата Копакабана и статуата на Исус Христос, како и вклучен чадор, лежалки и крпи за плажа
  • Во цената се вклучени сите опишани екскурзии во програмата, со влезни такси и за националниот парк Игуасу
  • Посета на главниот град на Аргентина - Буенос Аирес, еден од најубавите градови во Бразил и светот - Рио де Жанеиро и едно од новите природни чуда на светот - водопадите Игуасу
  • Опција за посета на главниот град на Уругвај - Монтевидео
  • Водич на бугарски јазик за време на целото патување
  • Цената не ги вклучува само аеродромските такси за меѓународниот лет

 • Факултативни екскурзии и настани се доплакаат пред патување

 • Буенос Аирес

  Прошетка со брод по Тигре и делтата на реката Парана

  Патување со автобус меѓу Libertador Avenue во елегантните северни предградија на департментот Vicente Lopez, Olivos каде се наоѓа резиденцијата на аргентинскиот претседател ; San Isidro, со неговата нео готска катедрала и San Fernando, пред да продолжите кон Тигре. Овој лавиринт од реки и канали во делтата на Тигре е омилено место за одмор викендите на локалните жители повеќе од еден век. Со своите реки и бројни зелени острови, преплавуваа пејзажот, Делта зафаќа површина од 220 квадратни. Километри. Следува заминување од пристан Тигре каде турата продолжува по делтата на одборот на типичен речен брод низ лавиринти од канали и потоци, острови, реката вили, Викторија доковите, англиски градини и традиционални веслање клубови во делтата на реката Парана. Се наоѓаат во близина Lujan, Sarmiento, Tigre и San Antonio реки се исто така дел од маршрутата. Потоа бродот се враќа до пристаништето, каде што ќе ве очекува автобус за обратна трансфер до хотелот. Враќање во хотелот.

  Цена:

  ~ 45 $ (регуларен круг - сервисирање на англиски и шпански). Вклучува: трансфер до / од пристаништето на Тигре, водич, прошетка со брод.Вкупна должина на тура околу 4 часа (околу 2 часа на бродот)

  * Танго шоу со вклучени вечера и пијалаци во "La Esquina de Carlos Gardel"

  Познатиот спектакл во татковината на танго, кој се одржува во "Аголот на Карлос Гарда" - театарот носи името на популарниот аргентински танго изведувач, композитор и актер - Карлос Гарда. Префинето шоу програма, исполнета од професионални танчери, музичари, пејачи во убава театарска сала. Пред претставата се нуди вечера со традиционални јадења од аргентинската кујна и пијалаци (по избор од мени). Цена: ~ 130 $. Вклучува трансфер, вечера, пијалаци и богата шоу програма. Вкупна должина: околу 4 часа

  * Екскурзија до Ранчот Санта Сузана во Аргентинската Пампа"Фиеста Гаучо"

  шоу со вклучен ручек и пијалоци. Ќе имате единствена можност да се запознаат со животот, битови и неверојатните вештини на гаучосите - аргентинскиот "каубојци". Заминување со автобус кон Лос Кардалес, на ~ 80 километри од Буенос Аирес, каде што се наоѓа ранчот Санта Сузана. Пречек со коктел со пијалок и "емпанадас" (традиционален грутки од месо во тесто) за добредојдени. Оние кои сакаат можат да се вклучат во традиционалните настани кои се одржуваат на ранчот. На ручек - традиционално аргентинско скара - незаборавен спектакл од месо, печено на отворен оган, колбаси, печено пилешко и различни салати, домашни колачи за десерт и типичен зелен чај "мате". Додека ужива на десертот, ќе набюдавате фолклорни шоу со музика во живо, проследено со демонстрации на Гаучо вештини, традиционални игри, тркачки коњ. Ќе имаат можност да се вклучите во традиционалните игри на гаучосите спроведени во оваа област. Враќање во хотелот во Буенос Аирес.

  Цена:

  ~ 115 $ (регуларен круг) Вклучува: трансфер со автобус, туристички водич, ручек, пијалаци, јавање на коњи, шоу програма. Вкупно траење: ~ 8 ч.

  * Екскурзија до главниот град на Уругвај - гр. Монтевидео

  Патување со хидрофојл, околу 2 часот. И 15 мин Рано наутро трансфер до пристаниште лоцирано во регионот Порто Мадеро, за исплати кон Монтевидео (~ 07: 30 часот ).Пристигнување во Монтевидео. Екскурзијата започнува со посета на споменикот Граф Шпее, кој се наоѓа надвор од пристаништето, а потоа продолжува кон Стариот град, каде се посетува Плоштадот на слободата и споменикот на националниот херој. Турът продолжува кон Palacio Legislativo - една од најубавите згради во светот со своите мермерни украси. Време за слики. Следува станбени области El Prado, со неговите споменици и убави градини. Посета на Casa де Gobierno, обелисци и паркот Batlle кај Ordeñoz каде ќе го цениме најпознатата котлети-споменик La Carreta, минавоне во фудбалскиот стадион Estadio Centenario каде е спроведено првото светско првенство во фудбал во 1930 година станбени области Pocitos, Punta Carretas и Carrasco со нивните прекрасни приватни станови и враќање на брегот на реката и познатото Rambla авенија со убави плажи. Слободно време за слики или едноставно да уживаат во атмосферата тука. Трансфер до пристаништето, исплати кон Буенос Аирес. Трансфер до хотелот.Целодневна екскурзија - враќање во хотелот доцна.

  Цена:

  ~ 355 $ Вклучува: трансфери, ферибот билети .Панорамска обиколка на Монтевидео со локален водич. Вкупно траење: ~ 15 часа

  Рио де Жанеиро * Rio by Night - вечера + Платаформа шоу

  Трансфер од хотелот. Вечера во типичен бразилски ресторан. Платаформа шоу. Шоуто "Go Brazil 500 Years", пресоздава од група уметници од Платаформа шоу, раскажува целата бразилска историја од нејзините културни корени до денес, како доставува сите ритми и мелодии карактеристични во извонредна кореографија, а во финалето - импресивни самба костуми и ритми. На крајот на шоуто, ќе имате можност да се фотографирате со учесниците во шоуто, кои минуваат низ публиката во салата.

  Цена:

  ~ 140 $. Вклучува трансфер од / до хотелот, вечера во типичен бразилски чураскария ресторан (без пијалок), претрупан шоу спектакл! Вкупна должина: околу 5 часа

  Целодневна екскурзија до лагуна на Заливот Ангра дос Реис, со вклучен ручек

  Заминување со автобус кон Зелената крајбрежје. На ~ 150 километри западно од Рио де Жанеиро е лоциран областа Ангра дос Реис, кој претставува пејсаж на повеќе од 100 островот. Крстарење (околу 4 часа) со типичен брод меѓу некои од најубавите острови, станица на тропски остров - ќе имате можност да поплувате во смарагд води и да направите сончање. Ручек на бродот.Заминување со автобус назад кон Рио и враќање во хотелот. Цена: ~ 75 $ Вклучува: трансфер со автобус, туристички водич, пловењето, ручек.Времетраење: ~ 12 часа Напомена: Цените и часовите на дополнителните настани се ориентациони и се предмет на потврда на резервација еден месец пред датумот на поаѓање.Игуасу Опции за дополнителни настани во Националниот парк Игуасу, кои се одржуваат во согласност со времето и се плаќаат на лице место *!
  • Лет со хеликоптер над водопадите (бразилска страна) - резервира се на место - ~ 120 $
  • Посета на птичји парк (бразилска страна) - ~ 20 $
  • Влажни авантура со чамец по реката и под водопадите (аргентинска страна) - ~ 45 $

  * Можностите и цените за овие настани се предмет на резервација во местото Игуасу!
  ***

  Кратка општи информации за Аргентина и Бразил


  Аргентина е лоцирана во југоисточниот дел на Јужна Америка Името нејзино изведен од латинското "Argentum", што значи сребро. Се простира на површина од 2 777 410 квадратни. Километри и се граничи со Бразил, Парагвај, Боливија, Чиле и Уругвај. Население - над 40 милиони. Луѓе. Официјален јазик: шпански. Религија: над 90% од локалното население се римокатолици Во административно однос Аргентина се дели на 23 провинции и 1 затоплување град - Буенос Аирес. Буенос Аирес е главен град и најголем град во Аргентина, како и втор по големина град во Јужна Америка по Сао Паоло (Бразил). Тој е важен културен, административен, економски и туристички центар. Лоциран е на десниот брег на реката Ла Плата, при инфузија во Атлантскиот Океан. Население ~ 2 891 082 жители (2010) Клима: суптропски. Просечната годишна температура - 17,6◦С. Просечна температура во јануари во Буенос Аирес ~ 24◦С. Средна минимална ~ 21◦С, просечна максимална ~ 28◦С. Временска зона: UTC / GMT - 3 часа. Временска разлика во Буенос Аирес спрема Бугарија во периодот на патувањето: - 5 часаВалута: Аргентински Пезос (ARS). Повикувачки код : +54. Тензиите во ел. мрежа е 220V / 50 Hz. Бразил зазема централниот и источниот дел на Јужна Америка. Главен град: град БразилияС површина од 8,51 милиони. Km² (47% од територијата на континентот) и над 190 милиони. Луѓе, земјата е рангирана на петтото место по површина и по население во светот. Граничи со Атлантски Океан, Уругвај, Аргентина, Парагвај, Боливија, Перу, Колумбија, Венецуела, Гвајана, Суринам, Француска Гвајана. Таа е единствената португалоговоряща земја во Америка и истовремено е една од најпознатите мултикултурна и етнички различни држави во светот, резултат од силните миграциони процеси. Главен град: град Бразил Рио де Жанеиро (на португалски Rio de Janeiro - значи јануарска река) е град во Југоисточна Бразил, центар на држава Рио де Жанеиро. Рио е втор по големина град во Бразил по Сао Паоло и бил престолнина на земјата од 1764 до 1960, кога главниот град е преместена во градот. Бразил. Клима: Климата на Рио де Жанеиро е тропска саванен. Просечната годишна минимална температура е 20 ° C. Просечна температура на воздухот во м. Јануари: ~ 27 ° C. Средна минимална ~ 24◦С, просечна максимална ~ 30◦С. Временска зона: официјално - 3 UTC. Бразил опфаќа неколку временски зони. Временска разлика во Рио де Жанеиро спрема Бугарија во периодот на патувањето: - 4 часа Монетарна единица - Бразилецот Реал BR (R $).Повикувачки код: +55. Нема стандардна електричен напон за целата земја. Тензиите во ел. Мрежа во Рио е 110 волти. Во повеќето хотелски бањи има излез за 220волта.

  Цената вклучува:

  • Авионски билет Софија - Лондон - Буенос Аирес / Рио де Жанеиро - Лондон - Софија
  • Авионски билет Буенос Аирес - Игуасу со вклучени аеродромски такси
  • Авионски билет Игуасу - Рио де Жанеиро со вклучени аеродромски такси
  • Сите трансфери и екскурзии наведени во програмата
  • 3 ноќевања со појадок во централно лоцирана хотел Amerian Buenos Aires Park 4 * во Буенос Аирес
  • Две дневни тури на Буенос Аирес со локален водич
  • 2 ноќевања со појадок во хотел "Saint George" 4 * во Пуерто Игуасу
  • Дневни круг на водопадите Игуасу од бразилска страна со вклучени влезни такси
  • Целодневен круг на водопадите Игуасу од аргентинска страна со вклучени влезни такси
  • Ручек (шведска маса) во локален ресторан за време на целодневна круг од аргентинска страна
  • 4 ноќевања со појадок во хотел Windsor Excelsior Copacabana 4 * во Рио де Жанеиро, плажа Копакабана
  • Дневни сити круг во Рио до планината Корковадо и статуата на Христос, искачување со железница
  • Дневни турнеја на Рио со посета на ридот Шеќерната глава, искачување со кабинков лифт
  • Посета на стадионот Маракана (без вклучена влезна такса)
  • Дневни сити круг во Рио до планината Корковадо и статуата на Христос, искачување со железница
  • Услуги од локални водичи (АЕ) за време на сите трансфери и патувања
  • 1 ноќевање во хотел во реонот на аеродромот Хитроу во Лондон
  • Здравствено осигурување со асистанс покриеност 15 000 евра
  • Водич-преведувач од тур-оператори за време на патувањето

  Цената не вклучува:

 • Аеродромски такси за интерконтиненталниот лет - 470евра / 29140мкд (може да трпи мала промена за време при резервација )
 • Дополнителни активности и екскурзии *
 • Трошоци од лична природа
 • Осигурување "Откажување на патување" - дополнителни информации можете да добиете во канцелариите на Атлантис
 • *Бразилска Виза е задолжителна: -Трошоци за такса за виза 20УСД
  *Местата се ограничени и зависаат од расположливост на места со авиопревозникот *

  follow_us add us to your circle