>

Каливас

детски камп


50% ПОПУСТ

(за сите резервации направени од 05.08)

НЕ ПОСТОИ ЦЕНА ЗА ДЕТСКАТА РАДОСТ И СРЕКА


  Традиција од 1977 година , со главен преоритет исполнување на детскиот сон. Лоциран во 20 хектарска борова шума на преубавиот втор крак на Халкидики. На сама песочна плажа кампот обезбедува перфектни услови за спорт и рекреација. Професионален и обучен кадар на располагање 24 часа.   
 
  Безбедноста на децата како топ преоритет


 • да понудиме уникатна летен одмор за деца на возраст од 6-16 години
 • да им обезбедиме курсеви по грчки јазик, спортски, уметнички активности на отворено прилагодена вештина на секој поединец, со цел да го изнесат својот талент и да се поттикне напредок кај секој од нив.
 • да се поттикне пријателство низ култури и јазици од целиот свет
 • да се развие духот на тимска работа и соработка
 • да ги научи младите како да ги направат првите чекори далеку од дома за
 • да станат поодговорни  
  -да ја разбудиме желбата за откривање и учење преку поттикнување на активно учество во сите дневни активности
   -да им помогне на децата ги откријат природните убавини
  и култура на Грција преку уникатни екскурзии прилагодени за нив.  Термини 

  20.06 - 27.06 | 220€
  27.06 - 04.07 | 230€
  04.07 - 11.07 | 230€
  11.07 - 18.07 | 230€
  18.07 - 25.07 | 230€
  25.07 - 01.08 | 230€
  01.08 - 08.08 | 230€
  08.08 - 15.08 | 230€ 115€
  15.08 - 22.08 | 230€ 115€

  Цена за превоз 35€

  Гратис Крстарење

  Уникатно Крстарење по крајбрежјето на Света Гора, на кое повеке од 1000 години нема стапнато жена.   Посета на најуникатната Република во Европа- МОНК   Разглед на живописното рибарско село, во традиционален грчки стил


     Мени 
  Појадок  Млеко, чај, путер, крем, мармалад, маслинки, јајца  
  Освежување  Џус (секој дневно) 
  Попладневна Ужина  Сладолед / Кроасан / Традиционален леб во ролна со сирење / Крофни  
  Ден  РУЧЕК  ВЕЧЕРА 
  ПОНЕДЕЛНИК  Шпагети со фета сирење,овошје  Пилешки прсти со ориз,освежителен напиток и овошје  
  ВТОРНИК  Свинска вешалица со помфрит, салата, овшје  Хамбургер со помфрит и освежителен напиток 
  СРЕДА  Мусака со фета сирење ,овошје  Greek chicken kebab со помфрит, освежителен напиток  
  ЧЕТВРТОК  Месо со помфрит,салата,овошје  Шпагети,овошје    
  ПЕТОК  Пилешко со ориз,салата,овошје       Грчки кебапи и освежителен напиток 
  САБОТА  Полнет зеленчук со фета сирење, овошје  Грчки кебапи со помфрит,освежителен напиток 
  НЕДЕЛА  Тестенини со месо,салата,овошје       Пица и освежителен напиток 


              Распоред на активности 
  08:30 Будење со музика 
  8:30-9:00  Утринска хигена 
  9:00-9:15  Утрински состанок со групата 
  9:15-9:45  Појадок 
  9:45-10:45  Средување на собите и утринска контрола 
  10:45-12:00  Водени активности во базен и во море 
  12:00-12:15  Освежување 
  12:15-13:30    Слободно време 
  13:30-14:15  Ручек 
  14:15-14:30  Слободно време 
  14:30-17:00  Попладневен одмор 
  17:00-17:15  Попладневно будење 
  17:15-17:30  Ужина 
  17:30-20:30  Спортски активности 
  20:30-21:15  Вечера 
  21:15-23:00  Вечерни активности (3 дискотеки, 2 кино) 
  23:00-23:30  Припрема за спиење 
  23:30 Ноќевање 

  Спортови

 • Фудбал
 • Кошарка
 • Одбојка
 • Пливање
 • Тенис
 • Пинг Понг
 • Зумба
 • Карате

 • Активности

 • Ликовна колонија
 • Интернационални танци
 • Кино
 • Дискотека

 • Што треба да носите

   

  Не заборавајте да се стави во куфер :

 • Перница и постелнина
 • Крпи ( плажа, бања , лице) , многу долна облека, чорапи , спортска облека , патики, долги панталони , џемпер или јакна, костим за капење , шапка, лосион за сончање , пливачка капа за базен.

 • За лична хигена :

 • Четка за заби , паста за заби , шампон, гел за туширање.
 • Запомнете:

 • Вредни предмети , мобилни телефони , електронски игри.
 • ( Кампот не е одговорен за загубата на некој од овие елементи )


  • Слични Понуди