>

Apart Hotel Regnum 5*

Bansko


REGNUM 5* Ниска сезона
12.04.2015
–02.07.2015
/вкл./
30.08.2015
– 30.11.2015
/вкл./
Средна сезона
03.07.2015
– 30.07.2015
/вкл./
Висока сезона
31.07.2015
– 29.08.2015
/вкл./
  Мин.
Редовни
Макс. Доп. легла BB HB BB HB BB HB
JUNIOR SUITE 2 / 56,7 66,6 58,9 69,8 61,1 71
EXECUTIVE SUITE 2 2 71 80,9 73,2 83,1 76,5 86,4
EXECUTIVE SUITE, MV 2 2 76,5 86,4 78,7 88,6 82 91,9
EXECUTIVE DELUXE SUITE 2 2 82 91,9 84,2 94,1 87,45 97,4
EXECUTIVE DELUXE SUITE, MV 2 2 87,5 97,4 89,7 99,6 93 102,9
GRAND SUITE 4 2 114,4 135,3 119,9 140,8 124,3 145,2
GRAND SUITE, MV 4 2 119,9 140,8 125,4 146,3 130,9 150,7
GRAND SUPERIOR SUITE 4 4 139,7 161,7 146,3 167,2 152,9 173,8
GRAND SUPERIOR SUITE, MV 4 4 145,2 165 151,8 171,6 158,4 178,2
KING SUITE 4 2 338,8 / 338,8 / 338,8 /
СМЕСТУВАЊЕ НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО 0-5.99 г. /вкл./
-
- -   - - -
  6-8.99 г. /вкл./ - 8 - 8 - 8
  9-11.99 г. /вкл./ 11 15 11 15 11 15
  Над 12 г. 18 24 18 24 18 24

Сместување во апартман со тераса, по барање според расположливоста.

* Сите цени се изразени во ЕВРО по апартман за едно ноќевање при минимален капацитет на собата на редовни легло како што е наведено во табелата, и вклучуваат:

1. Ноќевање, појадок или појадок и вечера за резервации на полу-пансион, Wi-Fi во целиот хотел, сеф во апартманот, детско катче
2. Користење на „Регнум СПА центар“ – внатрешен базен со детски сектор, Финландска сауна, парна банја, шок базен, зона за релакс, фитнес центар, џакузи;
3. Користење на „Регнум Аква Парк“, /од 15 јуни до 15 септември, или според климатските услови/ - надворешен базен со полу-олимписки размери, надворешен детски базен, фудбалско игралиште, кошаркарско игралиште;
4. Сместувањето е од 15:00 ч., а напуштањето е до 12:00 ч. /на ручек/


**Намалувања:

1. Деца од 0 до 5,99 г. /вкл./ на дополнително легло се сместуваат бесплатно со 2-ца возрасни на база BB.
2. Деца од 6 г. до 8,99 г. /вкл./ на дополнително легло се сместуваат бесплатно со 2-ма возрасни на база BB и доплаќаат 7 Евра на ден за вечера, кога сместувањето е на база полу-пансион;
3. 1-во дете од 0 до 8,99 г. /вкл./, сместено со 1 родител на редовно легло – важат условите за Single сместување на база BB.
4. 2-ро дете од 0 до 8,99 г. /вкл./, сместено со 1 родител – бесплатно со валидна претходната точка на база BB.
5. При сместување на полу-пансион се валидни условите по т. 1 и т. 2.
6. Single сместување се доплаќа во размер на 75% од цената на соодветното сместување при минимум капацитет на редовно легло.
7. Групи над 20 гости – 10% намалување од горепосочените цени..

*** Доплати:

• Ручек или Вечера: 13 Евра за возрасен /8 Евро за деца од 6 до 11 г./вкл./. Цените се по лице на ден и пијалоците не се вклучени.
• Ручекот и вечерата cе на шведска маса или уточнено мени според зафатеноста на хотела; Минимум гости за шведска маса– 20 гости;

**** Пакети:

 • • 7=6, 10=9, 14=12 за сместување на база BB или HB. Бесплатната ноќ се зема од пониската сезона.

 • ***** Сместување во едноспален апартман:

  • Во едноспален Executive или Deluxe апартман се сместуваат минимум 2 гости на редовно легло и максимум 2 деца или 1 возрасен на дополнително легло;
  • При сместување на еден возрасен и едно дете над 9 г., детето се наплаќа по цена за редовно легло;
  • При сместување на еден возрасен и едно дете под 8.99 г., важат условите за Single сместување;
  • За Single сместување, цената е во размер 75% од основната цена при минимум капацитет на редовно легло;

  Сместување во двоспален апартман:

  • Во двоспален Гранд апартман се сместуваат минимум 4 гости на редовно легло и максимум 2 деца или 1 возрасен на дополнително легло;
  • В двоспален Гранд Супериор апартман се сместуваат минимум 4 гости на редовно легло и максимум 4 деца или 2 возрасни на
  • дополнително легло;
  • При сместување на 2 возрасни и 2 деца под 8.99 г., децата се наплаќаат по цена за редовно легло;
  • При сместување на 2 возрасни и 2 деца над 9 г., децата се наплаќаат по цена за редовно легло;


  Во понудата не е вклучена туристичка такса која изнесува 1 евро по лице на ноќ

  follow_us add us to your circle