>

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*

Банско

www.banskohotelpremier.com


PREMIER LUXURY ***** е најновиот и најлуксузен петозвезден хотел во Банско - Бугарија. Сместен во подножјето на планината Пирин, во непосредна близина на гондолота – ски лифтот и опкружен со живописна природа, хотелот нуди луксузно сместување, гурмански јадења, опуштена атмосфера. Освежете ги вашите сетила во величествениот “Асана Спа Центар“, опуштете се со пијалок во “Нектар Барот“, одберете го вашиот оброк во а ла картните ресторани и резултатот ке биде секогаш ист – чистСПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА
Валидна за период 10.08.2015 – 30.09.2015


Пакетот вклучува:

 • Луксузно сместување во елегантни Double соби
 • Богат појадок секој ден
 • Вкусна вечера секоја ноќ
 • Бесплатно користење на SPA & Welness центарот – Сауна, парна бања, џакузи, фитнес .
 • Бесплатно користење на надворешен и внатрешен базент со лежалки и чадори (доколку дозволуваат временските услови)
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Бесплатен паркинг
 • 25 % Попуст на СПА третманите

 • Цена по лице на ноќ 
  за престој од мин. 2 ноќевања

  Цена по лице на ноќ
  за престој од 3 или повеќе ноќевања

   

  35,2 ЕУР

   

  34,1 ЕУР


  Цените се изразени во евра по лице на ноќ, со противвредност 1 еур = 62 ден

  Дополнителни доплати (на барање):

 • Доплата за Junior Suite – 13 еур по ноќ
 • Дете 0-5,99 – Бесплатно
 • Дете 6-11,99 – 16 ЕУР на услуга полупансион
 • Трет возрасен – 23 ЕУР на услуга полупансион
 • Доплата за Executive Suite (мин. 4 лица) – се нудат како 2 Double соби (4 лица)
 • Цени валидни за период
  01.10.2015 – 01.11.2015


  Цена по соба на ноќ
  за мин. 2 ноќевања

  Цена по соба на ноќ
  за 3 или повеќе ноќевања

   

  73,9 ЕУР

   

  71,7 ЕУР


  Цените се изразени во евра по соба на ноќ, со противвредност 1 еур = 62 ден

  Пакетот вклучува:

 • Луксузно сместување во елегантни Double соби
 • Богат појадок секој ден
 • Вкусна вечера секоја ноќ
 • Бесплатно користење на SPA & Welness центарот – Сауна, парна бања, џакузи, фитнес .
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Бесплатен паркинг
 • 20 % Попуст на СПА третманите

 • Дополнителни доплати (на барање):

 • Доплата за Junior Suite – 13 еур по ноќ
 • Дете 0-5,99 – Бесплатно
 • Дете 6-11,99 – 17 ЕУР на услуга полупансион
 • Трет возрасен – 24 ЕУР на услуга полупансион
 • Доплата за Executive Suite (мин. 4 лица) – се нудат како 2 Double соби (4 лица)

 • Во цената не е вклучена туристичка такса 1 еур по лице на ноќ.

  follow_us add us to your circle