>

Interhotel 4*

www.interhotelsandanski.bgЦените се изразени во евра и се пресметуваат по курс од 1€ = 62ден.


Вид на сместување НИСКА СЕЗОНА ВИСОКА СЕЗОНА
недела-четврток петок-сабота недела-четврток петок-сабота
  01.02
-31.03.15
01.02
-31.03.15
01.04
-31.05.15
01.04
-31.05.15
соба 01.06
-31.08.15
01.06
-31.08.15
01.09
-31.12.15
01.09
-31.12.15
  11.01
-31.01.16
11.01
-31.01.16
11.01
-31.01.16
11.01
-31.01.16
DBL standard 27 32 29 34
SGL standard 45 52 48 55
DBL Lux 32 38 33 39
SGL Lux 50 60 52 62
APP standard 46 51 50 58
APP Luxe 53 58 56 66
попусти за деца
до 5 год. бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно
5-11 год.-дополнително  легло 12 13 12 13
возрасен на дополнително легло 20 23 20 23

цени за минимум 5 ноќевања
цена за 1 лице за 1 ноќевање во €, плаќање во денари 1€ = 62 мкд

Сместување услуга 01.02
-31.03.15
01.04
-31.05.15
01.06
-31.08.15
01.09
-10.01.16
11.01-31.01.16  
DBL standard BB 26 28
SGL standard BB 44 46
DBL Lux BB 30 32
SGL Lux BB 48 50
APP standard BB 85 90
APP Luxe BB 98 102
попусти за деца
до 5 год. BB бесплатно бесплатно
5-11г.-помошно легло BB 12 13
возрасен на дополнително легло BB 20 23

ДОПЛАТА ЗА HB 
доплата цена на ден
HB - возрасен 11
 FB – возрасен 18
HB - дете 8
FB - дете 14

Цената е дадена по лице и вклучува:

 • Соодветен број на ноќевања на услуга BB или HB
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар, џакузи, надворешен и внатрешен базен со минерална вода
 • Паркинг
 • Детски кат со професионален аниматор
 • Цените се дадени по лице на ден

  Во цената е вклучено

  - ноќевање со појадок
  - користење на внатрешен и надворешен базен со минералана вода, термален базен,
  - надворешно џакузи, сауна, парна бања, детско катче, финес
  - безжичен интернет
  - паркинг

  Во цената на аранжманот не е вклучено

  - Патничко осигурување
  Interhotel Sandanski е сместен во Југозападниот дел на Бугарија, регион добро познат по своите термални извори и лекувачка клима. Сместен во центарот на Сандански, на само неколку чекори од градскиот Парк, улицата за шопинг и блиску до многу културни и историски знаменитости. Хотелот нуди еден од најголемите медицински центри за третмани и рехабилитација на Балканот.
  Interhotel има вкупно 285 двокреветни соби, 8 апартмани, 3 луксузни апартмани, четири лифта, три ресторани, лоби бар и бар покрај базенот.
  Располага со 3 базени, од кој еден е со Термална вода со температура на водата 38 степени, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар.
  Комплексот располага и со 5 тениски игралишта со висока технологија, погодни за организирање на професионални турнири.
  Хотелот нуди конференциски сали со капацитет од 30 – 250 места опремени со највисоко ниво на опрема за секаков вид семинари и презентации.  Опис на собите:

  Double Standard Rooms (180) макс.сместување 2 возрасни + 1 дете

  – Queen – sized кревет или twin bed.
  Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi-Fi, тераса, крпи и бањарки.
  Дете до 5 години – се сместува бесплатно!  Double Lux Rooms (82) макс.сместување 2 возрасни + 1 дете

  – Queen – sized кревет или twin bed.
  Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi-Fi, тераса, крпи и бањарки.
  Дете до 5 години – се сместува бесплатно!  Apartment Deluxe – e опремен со: - Две одделни соби, купатило, мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, WI-Fi, тераса, крпи и бањарки.

  follow_us add us to your circle