>

Medite Resort 4*

Medite Resort Spa Hotel е сместен во Сандански, со спектакуларен поглед на целиот град. Овој елегантен хотел располага со двокреветни соби, студија и апартмани, кои на своите гости им става на располагање мини-бар, интернет, сателитска тв. Покрај модерно опремените соби на своите гости на располагање и стои ресторантот кој работи во склоп на хотелот, како и коктел барот, надворешниот и внатрешниот базен, модерен СПА и ВЕЛНЕС центар, се вашиот престој и новогодишен празник да биде незаборавен.02.01.2015 - 20.12.2015

ТИП НА СОБА Тип на сместување Цена
Double Room Standard DBL 70,8
Single Room Standard SGL 63,1
Double Deluxe Room DBL 81
Single Deluxe Room SGL 73,3
Studio DBL 116,9
Lux Apartment (2 bedroom)  Цена за 4 лица 159
VIP Apartment (1 bedroom) DBL 184,6
АПАРТ ХОТЕЛ 3*
Double Room Standard DBL 41
Single Room Standard SGL 30,7
APP 1 Bedroom (+Kitchen) DBL 61,5
APP 2 Bedroom (+Kitchen) Цена за 4 лица 71,8
VIP Apartment (2 bedroom) + Kitchen Цена за 4 лица 82,1
 
Дополнително легло       10  

Цените се по соба на вечер и вклучуваат:

 • Појадок
 • Надворешен и внатрешен базен со минерална вода
 • Сауна
 • Јодна соба
 • Релакс соба
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција


 • Цена за престој од 5 или повеќе ноќевања

  ТИП НА СОБА Тип на сместување Цена
  Double Room Standard DBL 56,4
  Single Room Standard SGL 50,2
  Double Deluxe Room DBL 64,6
  Single Deluxe Room SGL 58,5
  Studio DBL 93,3
  Lux Apartment (2 bedroom)  Цена за 4 лица 127,2
  VIP Apartment (1 bedroom) DBL 147,7
  АПАРТ ХОТЕЛ 3*
  Double Room Standard DBL 32,8
  Single Room Standard SGL 24,6
  APP 1 Bedroom (+Kitchen) DBL 49,2
  APP 2 Bedroom (+Kitchen) Цена за 4 лица 57,4
  VIP Apartment (2 bedroom)
  + Kitchen
  Цена за 4 лица 65,6
   
  Дополнително легло       10  

  Во случај на отказ на резервација 3 или помалку дена пред пристигнување, хотелот наплаќа пенали по цена на првото ноќевање

  Политика за деца:

 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно
 • Деца од 6 до 12 години на редовно легло плаќаат 70% од цената за возрасен
 • Доплаќане за вечера за деца до 12 години - 50% од цената за возрасен и добиваат 1/2 порција
 • Децата бесплатно го користат детското катче, со професионален аниматор

 • follow_us add us to your circle