>

Pirin Park Hotel 5*

Сандански

www.parkhotelpirin.comЦеновникот е валеден за период 04.01.2015г до 30.11.2015
Вид на сместување Услуга Петок и сабота Недела-Четврток
Двокреветна соба ПП 46 еур / 2852 мкд
по лице
38 еур / 2356 мкд
по лице
Еднокреветна соба ПП 70 еур / 4340 мкд
по лице
65 еур / 4030 мкд
по лице
наем на апартман “лукс”
на база HB /двајца возрасни
и две деца од 04-12 год./
ПП 138 еур / 8556 мкд 129 еур / 7998 мкд
Цената е дадена по лице на нок

Цените не се валидни за време на национални и религиозни празници во Р. Македонија и Р. Бугарија

Ценовникот не е валиден за национални празници.
Ценовникот не е валиден за период 27.02.-03.03.2015 година.


Во цената е вклучено:

 • Ноќевањe со појадок и вечера
 • Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз до ценатрот на градот и обратно
 • Користење на фитнес, внатрешен базен со хидромасажа, џакузи, детски базен
 • Парк градина со голем базен, детски базен и детски кат
 • Користење на сауна парк: финландска сауна, биосауна, парни бањи – калдариум и лакониум, зона за релаксација, топли лежалки

 • Попусти

 • Деца до 04 год. - Бесплатно сместување на база НП
 • Дете од 04 – 12 год. на дополнително легло – доплаќаат 10 еур на ноќ на услуга ПП.
 • Дете од 04 – 12 год. на редовно легло (1adl + 1chd) - 50 % попуст од цената за возрасен на база полупансион.
 • Возрасен во соба или апартман на дополнително легло - 50 % попуст од цената за возрасен

 • Доплата

 • Доплата за вечера за деца од 04-12 год. сместени на дополнително легло - 10 еур на ден

 • Напомена

 • Плаќањето е во денарска противвредост 1 еур е 62 мкд
 • Елегантниот 5-то звезден хотел Пирин Парк е расположен на западната страна од Пирин планина, крај течението на живописната река Санданска Бистрица.
  Живописните дарови – сонце, вода и здравје се гаранција за целосен одмор во Пирин Парк Хотел - Сандански Pirin Park Hotel, член на „Sharlopov Hotels” ланецот, е сон за секој кој ужива во прекрасните градини, лековитата минерална вода и прекрасните погледи кои нема да остават никого рамнодушни!
  Во почетокот на 2009, Пирин Парк***** Сандански стана првиот хотел во Бугарија кој ја доби наградата EUROPESPA WELLNESS, што потврдува дека Пирин Парк е по сите Европски стандарди за Велнес ценатар, квалитет на услуга, и хигиена.
  Хотелот располага со повеќе типови на соби:


  Luxury Double room (76) -

  Во овие соби може да го уживате комфортот и убавината на модерниот дизајн. Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, WI-FI, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен, и телефон. Собите имаат Twin кревети или King Size кревет, со можност за сместување на трето лице на дополнително легло. Детско креветче е бесплатно – но само на барање.


  Luxury Apartment (2)

  Хотелот нуди 2 Луксузни Апартмани, опремени со сателитска ТВ, клима, WIFI, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен и телефон. Луксузниот апартман содржи една спална и пространа соба за дневен престој. Може да се сместат 2 лица на редовни легла и трето лице на дополнтиелно легло. Луксузниот Апартман нема тераса.


  VIP Apartment (4)

  Пирин Парк нуди сместување во 4 ВИП Апартмани со елегантен ентериер. Од терасата во апартманот можете да уживате во прекрасниот поглед на планината Пирин, и релаксирачкиот звук на реката Бистрица. Секој ВИП Апартман е опремен со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi,сеф, телефон, мини бар; 2 луксузни купатила со фен и телефон. ВИП Апарманот содржи една спална со една пространа соба за дневен престој, каде можат да се сместат две лица на редовни легла, и трето лице на дополнително легло.


  Standard Apartment

  -Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел *****
  Пирин Парк нуди сместување во Стандард Апартмани со една спална, сместени во Апартманскиот Комплекс. Апартманот е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, WI-Fi, купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран во близина на главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Стандард Апартманите е 2+1.


  Family Apartment

  -Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел *****
  Пирин Апартманскиот Комплекс нуди сместување во Фамилијарен Апартман со 2 спални. Фамилијарниот Апартман е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, едно луксузно купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран блиску до главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Фамилијарниот Апартман е 4+1


  follow_us add us to your circle