>

СПА Хотел "Свети Спас" 5*

Велинград, Бугарија

www.svetispas.com


Балнео СПА комплекс ,, Свети Спас ‘’, Велинград, е најновиот 5* балнеокомплекс во Р.Бугарија, со свој извор за термална вода. Хотелот е сместен во реонот на Велинград, на крајот од градот, по долината на реката Чепинска. Изграден е врз урнатините на стари римски и турски бањи, во близина на хотелот се наоѓа најголемиот извор на термална вода во градот – Радонова Бања и едно од чудата на природата, карстовиот извот Клептуза, најголемиот карстен извор на Балакнот. Хотелот располага со двокреветни соби, студиа и луксузни апартмани во кои има обезбедено- интернет, ТВ и мини-бар. На своите гости и овозможува престој во релакс зона, бизнис зона, велнес зона, СПА зона и Медицинска зона. Сето тоа ќе ви овозможи еден здрав, пријатен и релаксационен престој во прегратките на Родопските Планини.


Spa Hotel Sveti Spas 5*
(Velingrad)
http://www.svetispas.com/
DBL  STD ROOM
мин 2; макс 2+1
или 3 возрасни
01.02.-23.12.2015
BB
1 -2 ноќи
01.02.-23.12.2015
HB
1 -2 ноќи
01.02.-23.12.2015
FB
1 -2 ноќи
p.p. in DBL  Standard  45,6 57,7 67,5
DBL  ROOM-SGL USE  63,9 80,8 94,5
DBL ROOM 91,3 115,4 135,0
2 возрасни
+ 1 дете (0-11.99)
91,3 115,4 135,0
STUDIO ROOM
мин 2; макс 2+2
или 3 возрасни
01.02.-23.12.2015
BB
1 -2 ноќи
01.02.-23.12.2015
HB
1 -2 ноќи
01.02.-23.12.2015
FB
1 -2 ноќи
p.p. in Studio 50,4 62,7 72,2
Studio-SGL USE  100,8 125,4 144,5
Studio ROOM 100,8 125,4 144,5
Studio + дополнително легло   111,4 147,3 178,1
2 возрасни
+ 1 дете (0-11.99)
100,8 125,4 144,5
2 возрасни
+ 2 деца (6-11.99)
107,0 140,0 164,6
Apartment  STD ROOM
мин 2; макс 2+2
или 3 возрасни
01.02.-23.12.2015
BB
1 -2 ноќи
01.02.-23.12.2015
HB
1 -2 ноќи
01.02.-23.12.2015
FB
1 -2 ноќи
p.p. in APT  Standard 57,7 70,0 79,5
APT  ROOM-SGL USE  115,4 140,0 159,0
APT ROOM 115,4 140,0 159,0
APT + дополнително легло  126,0 161,8 192,6
2 возрасни
+ 1 дете (0-11.99)
115,4 140,0 159,0
2 возрасни
+ 2 деца (6-11.99)
121,5 154,6 179,2

 • Цените се валидни за престој од 1-2 ноќи и вклучува: ноќевање со појадок,појадок и вечера,или појадок,ручек и вечера ,базени со термална вода , релакс зона, фитнес сала ,сауна, парна бања, џакузи, Internet, паркинг.


 • Spa Hotel Sveti Spas 5* (Velingrad) http://www.svetispas.com/
  DBL  STD ROOM
  мин 2; макс 2+1
  или 3 возрасни
  01.02.-23.12.2015
  BB
  3 - 4 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  HB
  3 - 4 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  FB
  3 - 4 ноќевања
  p.p. in DBL  Standard  41,7 48,4 54,9
  DBL  ROOM-SGL USE  58,4 67,8 76,8
  DBL ROOM 83,4 96,9 109,8
  2 возрасни
  + 1 дете (0-11.99)
  83,4 96,9 109,8
  STUDIO ROOM
  мин 2; макс 2+2 или 3 возрасни
  01.02.-23.12.2015
  BB
  3 - 4 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  HB
  3 - 4 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  FB
  3 - 4 ноќевања
  p.p. in Studio 45,9 57,1 66,1
  Studio-SGL USE  91,8 114,2 132,2
  Studio ROOM 91,8 114,2 132,2
  Studio
  + дополнително легло 
  102,5 136,1 165,8
  2 возрасни
  + 1 дете (0-11.99)
  91,8 114,2 132,2
  2 возрасни
  + 2 деца (6-11.99)
  98,0 128,8 152,3
  Apartment  STD ROOM
  мин 2; макс 2+2
  или 3 возрасни
  01.02.-23.12.2015
  BB
  3 - 4 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  HB
  3 - 4 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  FB
  3 - 4 ноќевања
  p.p. in APT  Standard 52,6 63,8 72,5
  APT  ROOM-SGL USE  105,3 127,7 145,0
  APT ROOM 105,3 127,7 145,0
  APT
  + дополнително легло 
  115,9 149,5 178,6
  2 возрасни
  + 1 дете (0-11.99)
  105,3 127,7 145,0
  2 возрасни
  + 2 деца (6-11.99)
  111,4 142,2 165,2

 • Цените се валидни за престој од 1-4 ноќи и вклучува: ноќевање со појадок,појадок и вечера,или појадок,ручек и вечера ,базени со термална вода , релакс зона, фитнес сала ,сауна, парна бања, џакузи, Internet, паркинг.


 • Spa Hotel Sveti Spas 5* (Velingrad) http://www.svetispas.com/
  DBL  STD ROOM
  мин 2; макс 2+1
  или 3 возрасни
  01.02.-23.12.2015
  BB
  5 - 6 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  HB
  5 - 6 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  FB
  5 - 6 ноќевања
  p.p. in DBL  Standard  39,2 45,4 51,8
  DBL  ROOM-SGL USE  54,9 63,5 72,5
  DBL ROOM 78,4 90,7 103,6
  2 возрасни
  + 1 дете (0-11.99)
  78,4 90,7 103,6
  STUDIO ROOM
  мин 2; макс 2+2
  или 3 возрасни
  01.02.-23.12.2015
  BB
  5 - 6 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  HB
  5 - 6 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  FB
  5 - 6 ноќевања
  p.p. in Studio 43,4 49,8 56,0
  Studio-SGL USE  86,8 99,7 112,0
  Studio ROOM 86,8 99,7 112,0
  Studio + дополнително легло  97,4 121,5 145,6
  2 возрасни
  + 1 дете (0-11.99)
  86,8 99,7 112,0
  2 возрасни
  + 2 деца (6-11.99)
  93,0 114,2 132,2
  Apartment  STD ROOM
  мин 2; макс 2+2 или 3 возрасни
  01.02.-23.12.2015
  BB
  5 - 6 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  HB
  5 - 6 ноќевања
  01.02.-23.12.2015
  FB
  5 - 6 ноќевања
  p.p. in APT  Standard 49,8 56,0 62,2
  APT  ROOM-SGL USE  99,7 112,0 124,3
  APT ROOM 99,7 112,0 124,3
  APT + дополнително легло   110,3 133,8 157,9
  2 возрасни
  + 1 дете (0-11.99)
  99,7 112,0 124,3
  2 возрасни
  + 2 деца (6-11.99)
  105,8 126,6 144,5

 • Цените се валидни за престој од 5-6 ноќи и вклучува: ноќевање со појадок,појадок и вечера,или појадок,ручек и вечера ,базени со термална вода , релакс зона, фитнес сала ,сауна, парна бања, џакузи, Internet, паркинг. • Балнео комплекс „Свети Спас“ 5* - Велинград


  Пакет „СПЕЦИЈАЛНО за Дами “


  Специјален пакет за дами, пријателки, момински забави или тимбилдинг.

  Сместување 2 ноќевања ПАКЕТ
  Во соба со две легла 91,8 ЕУР

  Цената на пакетот е е по лице и вклучува:

 • 2 ноќевања со појадок во Double room;
 • 1 специјална вечера по специјално 3-степено мени (по предлог на Главниот кувар);
 • 1 вечера на шведска маса;
 • ½ шише црвено или бело вино по избор (1 шише на соба) со специјалната вечера.
 • Коктел – вториот ден со специјалитет „Свети Спас“ и слатки– во градината на ресторанот / Панорамски бар (според сезона);
 • 50 кредити за процедури по избор во СПА-центарот. 1 кредит = 1 лв. (50 лв. за процедури);
 • Користење на базен со минерална вода 30-32ОС, џакузи со минерална вода 36-38 ОС, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона.
 • Индивидуални бањарки и крпи во собите;
 • WiFi интернет, паркинг;
 • Late Check Out до 16,00 ч. (на барање во зависност од расположливоста на собите);


 • Single Room

  122,6 ЕУР пакет


  Трансфер до Велинград

  – по барање, можеме да предложиме превоз од секоја точка до Велинград и обратно со мини-комбе „Mercedes Vito“ за 7 патници.


  Пакетот е валиден до 28.12.2015 г., освен во периоди кога хотелот има празнични пакети. Неискористени кредити за СПА центарот не се враќаат и не се заменуваат за други услуги.

  follow_us add us to your circle