>

ЗИМА Банско

Зимување 2015/2016

Ски услуги 2015/2016

Банско, најмодерниот скијачки центар во Бугарија, кој се наоѓа во подножјето на Пирин планина, 160 километри од Софија. Ова планинско место со музеј за локалниот фолклор, стари традиционални градби, со новите и модерни хотели прераснува во најпрестижниот ски центар во Источна Европа.
Како вистинска алтернатива на Алпите ќе најдете стази кои одговараат на сечиј вкус, од стази за почетници (30%) до стрмни стази (45%), некои и речиси вертикални (25%) стази за професионални скијачи. Ски центарот наљубителите им нуди околу 70 километри добро подготвени ски патеки.
Прекрасно осветлена ски стаза од 16 километри опремена со снежни топови се протега се до гратчето Банско. Туристите често го бираат Банско бидејќи ја има најдолгата ски сезона во цела Бугарија. Од декември до мај често има снежни врнежи, и снежна покривка која овозможува одлично ски возење. Во случај да нема природни снежни врнежи тука се 230 снежни топови за вештачки снег кои овозможуваат покривање со снег на 100% од сите ски стази во ски центарот.
Почетната станица се наоѓа на 2.5 км од центарот на градот до лифтот Хотел Кампински Гранд Арена, а од секој хотел има возила кои возат до почетната станица. Лифтот Ве носи до ски центарот кој е одалечен околу 12 км за само 20 мининути. Од таму има 14 модерни ски лифта распоредени на падините на планината овозможувајќи голем избор на ски патеки и пријатно ски возење. Ако не поседувате сопствени скии, можете да изнајмите скии или сноуборд опрема од најпознатите ски произведувачи Atomic, Salomon, Rossignol и сл.
За најмладите постои Јуниор клуб кој овозможува многу забавни игри, три детски ски лифта, ски возење Магичен тепих, детска вртелешка.


Сопствен закуп

Kempinski Grand Arena 5* VIP зимување Bansko

цени од €

ЕКСЛУЗИВНИ ЦЕНИ! НАЈНИСКИ ВО МАКЕДОНИЈА!

Екслузивна понуда

Grand Hotel 4*

цени од €

Lion 4* Bansko

цени од €

SPA HOTEL EMERALD 4* Bansko

цени од €

MURITE CLUB HOTEL 4*

цени од €

  Слични Понуди

  МАПА (банско)

 • CHECK-IN/CHECK-OUT:

  Check-in време во хотелите генерално е 2:00 pm. Check-out време генерално за хотелите е 12:00

  Видови на сместување и начин на образување на цена

  1 adl = 1 SGL
  1 adl + 1 chd = 1 DBL + 1 chd, 2-12
  1 adl + 2 chd = 1 DBL + 2*chd, 2-12
  2 adl = 2*DBL
  2 adl + 1 chd = 2*DBL + 1 chd 2-12, e.b.
  3 adl = 2*DBL + 1 adl, e.b.
  2 adl + 2 chd = 2*DBL + 1 chd 2-12, e.b. + 1 chd, 2-12  Легенда за оброци


  BB (bed and breakfast) - ноќевање со појадок
  HB (half board) - полупансион (појадок и вечера)
  FB (full board)- полнпансион (појадок, ручек и вечера)
  AI или ALL (all inclusive) - се вклучено
  UAI (ultra all inclusive)- ултра се вклучено

  Early booking попустите не се комбинираат со дневните попусти и специјалните понуди и не се валидни за доплатите за Божиќна и Новогодишна Вечера, за комуналната такса и за репрезентативните услуги. Early booking резервациите мора да бидат пратени со имиња на туристите, периоди, тип на соба. Сите Early booking мора да бидат платени најдоцна 7 дена после периодот на истекување на Early booking за да биде потврдено со попуст. Во други случаи резервацијата ќе биде наплатена според стандардните цени без попуст. Промени во early booking резервациите не се прифаќаат.


  Легенда:


  DBL, BB - Цена по лице на ноќ во double room; bed and breakfast
  DBL, HB - Цена по лице на ноќ во double room; half board (BB + dinner)
  SGL, BB/HB - Цена по ноќ за single room; bed and breakfast/half board
  adl. e.b. - Цена по лице на ноќ на дополнително легло
  chd, 2-12 - Цена по дете на ноќ на регуларно легло
  2-12 - Попустот е валиден за деца од 2 години до 12 години.
  chd 2-12, e.b. - Цена по дете на ноќ на дополнителен кревет со 2 возрасни.

  RO - цена за ноќевање без вклучени оброци
  TRPL - сместување во трокреветна соба
  APP - сместување во апартмантaн
  APP rent - цена за цел апартман по ден за бр. на лица кои се сместени.

follow_us add us to your circle