ЕКСЛУЗИВНА И ЕДИНСТВЕНА ПОНУДА

VIP SKI-IN & SKI-OUT

КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА БАНСКО 5*

www.kempinski.com


*СО ВКЛУЧЕН ВИП СКИ ВЛЕЗ ДО СКИ ЛИФТОВИТЕ*
+ ЕДНА БЕСПЛАТНА ALPHASPHERE СЕАНСА ПО СОБА


Ски ВИП КЕМПИНСКИ влез до ски лифтовите

– За сите гости кој ќе ја купат ски влезницата од хотелот, Кемпински им гарантира приватен директен влез до гондолата, !!!БЕЗ ЧЕКАЊЕ!!!
EARLY BOOKING ПОПУСТ – 50€ по соба за целосна уплата до 15.11 – 7 ноќевања


EARLY BOOKING ПОПУСТ – 30€ по соба за целосна уплата до 15.11 – 5 ноќевања
Доживејте луксузен престој во најмодерниот зимски ресорт на Балканот и откријте ја мистеријата на еден од најзначајните културн историски центри во Бугарија. Сместен во срцето на Пирин планина, КЕМПИНКСИ ХОТЕЛ ГРАНД АРЕНА е идеално место за Вашиот безгрижен одмор. Добредојдени сте во овој уникатен планински и СПА ресорт каде времето никогаш нема да Ви биде доволно за да ги доживеете сите негови содржини; во зима дојдете за скијање и сноубординг или во лето на планински одмор исполнет со велосипедизам, прошетки по планината или параглајдерство. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа главната станица на ски лифтот кој ве качува на највисоките снежни врвови. Хотелот е на само неколку минути од центарот на курортот Банско, а таму ќе најдете многубројни традиционални меани, музеи и продавници. Со толку одличен избор на активности за Вас секогаш ќе постои причина да се вратите овде7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА ВО СМЕСТУВАЊЕ “DOUBLE DELUXE”

Датум на поаѓање

Услуга 

Цена по лице
во двокреветна
DELUXE соба

Double Deluxe
2 ADL

Single Deluxe
1 ADL

Цена за
3ет возрасен

Цена за
дете (0-6) на
доп. легло

Цена за 2 ро
дете (0-6) на
доп. легло

Цена за дете (6-12) на
доп. легло

03.01-10.01.2016

7 HB

579

1158

1019

455

0

259

259

10.01-17.01.2016

7 HB

579

1158

1019

455

0

259

259

17.01-24.01.2016

7 HB

519

1038

799

455

0

259

259

24.01-31.01.2016

7 HB

519

1038

799

455

0

259

259

31.01-07.02.2016

7 HB

519

1038

799

455

0

259

259

07.02-14.02.2016

7 HB

519

1038

799

455

0

259

259

14.02-21.02.2016

7 HB

499

998

769

455

0

259

259

21.02-28.02.2016

7 HB

499

998

769

455

0

259

259

28.02-06.03.2016

7 HB

499

998

769

455

0

259

2595 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА ВО СМЕСТУВАЊЕ “DOUBLE DELUXE”

Датум на поаѓање

Услуга

Цена по лице
во двокреветна
DELUXE соба

Double Deluxe
2 ADL

Single Deluxe
1 ADL

Цена за
3ет возрасен

Цена за
дете (0-6) на
доп. легло

Цена за 2 ро
дете (0-6) на
доп. легло

Цена за дете (6-12) на
доп. легло

03.01 – 08.01.2016

5 HB

415

830

735

325

0

185

185

10.01 - 15.01.2016

5 HB

415

830

735

325

0

185

185

17.01 –22.01.2016

5 HB

375

750

575

325

0

185

185

24.01 - 29.01.2016

5 HB

375

750

575

325

0

185

185

31.01 -05.02.2016

5 HB

375

750

575

325

0

185

185

07.02 – 12.02.2016

5 HB

375

750

575

325

0

185

185

14.02 – 19.02.2016

5 HB

365

730

555

325

0

185

185

21.02 -26.02.2016

5 HB

365

730

555

325

0

185

185

28.02 - 04.03.2016

5 HB

365

730

555

325

0

185

185


Доплатите се валидни за минимум 5 или 7 ноќевања

Доплата за друг тип на соба (валидно за период од 03 јануари до 16 јануари 2016):

 • Доплата за Executive room: 25€ по соба на ноќ
 • Доплата за Junior Suite Town View: 110€ по соба на ноќ (45 m²);
 • Доплата за Junior Suite Mountain View: 135€ по соба на ноќ (45 m² );
 • Доплата за Deluxe Suite: 185€ по соба на ноќ (70 m²);
 • Доплата за Alpine Suite: 235€ по соба на ноќ (80 m²) ;

 • Доплатите се валидни за минимум 5 или 7 ноќевања

  Доплата за друг тип на соба (валидно за период од 17 јануари до 13 февруари 2016):

 • Доплата за Executive room: 37€ по соба на ноќ
 • Доплата за Junior Suite Town View: 59€ по соба на ноќ (45 m²);
 • Доплата за Junior Suite Mountain View: 85€ по соба на ноќ (45 m² );
 • Доплата за Deluxe Suite: 120€ по соба на ноќ (70 m²);
 • Доплата за Alpine Suite: 157€ по соба на ноќ (80 m²) ;

 • Доплатите се валидни за минимум 5 или 7 ноќевања

  Доплата за друг тип на соба (валидно за период од 13 февруари до 06 март 2016):

 • Доплата за Executive room: 31€ по соба на ноќ
 • Доплата за Junior Suite Town View: 53€ по соба на ноќ (45 m²);
 • Доплата за Junior Suite Mountain View: 77€ по соба на ноќ (45 m² );
 • Доплата за Deluxe Suite: 114€ по соба на ноќ (70 m²);
 • Доплата за Alpine Suite: 150€ по соба на ноќ (80 m²) ;


 • 2 НОЌЕВАЊА (ВИКЕНД) СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА ВО СМЕСТУВАЊЕ “DOUBLE DELUXE”

  Датум на поаѓање Цена по лице
  во двокреветна
  DELUXE соба
  Double Deluxe
  2 ADL
  Single Deluxe
     1 ADL
  Double Deluxe
  Adl,
  ex.bed
  Double Deluxe
  Chd (0-6),
  ex.bed
  Double Deluxe
  2nd Child (0-6),
  ex.bed
  Double Deluxe
  Chd (6-12),
  ex.bed
  08.01
  - 10.01.2016
  2 HB 199 € 398 € 175 € 140 € 0 € 85 € 85 €
  15.01
  - 17.01.2016
  2 HB 199 € 398 € 175 € 140 € 0 € 85 € 85 €
  22.01
  - 24.01.2016
  2 HB 199 € 398 € 175 € 140 € 0 € 85 € 85 €
  29.01
  - 31.01.2016
  2 HB 199 € 398 € 175 € 140 € 0 € 85 € 85 €
  05.02
  – 07.02.2016
  2 HB 199 € 398 € 175 € 140 € 0 € 85 € 85 €
  12.02
  – 14.02.2016
  2 HB 199 € 398 € 175 € 140 € 0 € 85 € 85 €
  19.02
  – 21.02.2016
  2 HB 199 € 398 € 175 € 140 € 0 € 85 € 85 €
  26.02
  – 28.02.2016
  2 HB 199 € 398 € 175 € 140 € 0 € 85 € 85 €
  04.03
  - 06.03.2016
  2 HB 199 € 398 € 175 € 140 € 0 € 85 € 85 €

  Доплатите се валидни за минимум 2 ноќевања

  Доплата за друг тип на соба (валидно за период од 03 јануари до 06 март):

 • *Доплата за Junior Suite Town View: 73,2€ по соба на ноќ (45 m²);
 • *Доплата за Junior Suite Mountain View: 97,6€ по соба на ноќ (45 m² );
 • *Доплата за Deluxe Suite: 147€ по соба на ноќ (70 m²);
 • *Доплата за Alpine Suite: 239€ по соба на ноќ (80 m²) ;


 • Во цената е вклучено


  • 7, 5 или 2 ноќевања во стилно опремени Deluxe соби
  • 7, 5 или 2 појадока и вечери на база “Шведска маса”
  • Една бесплатна ALPHSPHERE сеанса по соба или 20 min солариум по соба.
  • Користење на два типа на сауни – Финска и Био Сауна
  • Користење на два типа на парна бања – Турска и Ароматизирана бања
  • Користење на два затоплени базени - внатрешен и надворешен
  • Користење на 2 вида џакузи (внатрешен и надворешен)
  • Користење на фитнес центар
  • Користење на снежна соба
  • Бесплатно користење на крпи по време на престојот во Спа центарот
  • Користење на безжичен интернет  *Напомена: Доплата за Mountain View (Поглед на планина) - 12€ по соба на ноќ.
  Доплата за туристичка такса 1 еур на ден по лице


  Опис на собите:

  Собите се со големина од 38м2, опремени со комфорен брачен кревет или 2 индивидуални легла, дополнително легло (за сместување зафамилии), ТВ, клима уред, сеф, мини бар, тераса, када и туш, бесплатен бежичен интернет.


  Општи информации за хотелот

  Петѕвездениот Кемпински Хотел Гранд Арена Банско Ве поканува да искусите луксузен престој во најпознатиот зимски ресорт на Балканот. Запознајте ја историјата и културата на Банско и искусете ги многуте можности за туризам кои ги нуди Пирин планина.

  Кемпински Хотел Гранд Арена Банско е лоциран во непосредна билизина на главната станица на ски лифтот, како и на многу мало растојание од центарот на стариот град. Луксузниот хотел располага со пространи апартмани и соби во алпски стил, уникатен SPA центар Kempinski The SPA и широк спектар на барови и ресторани со исклучителен поглед кон планина.  Сместување

  Хотелот располага со вкупно 157 соби и апартмани за сместување: 110 Deluxe соби, 22 Executive соби, 14 Junior апартмани, 7 Delux апартмани, 3 Alpine апартмани и 1 Претседателски апартман.

  Сите соби се дизајнирани во алпски стил – дрвен мебел и светлите бои создаваат пријатна и топла атмосфера. Собите располагаат со балкон, пространа бања со одделни туш кабина и када, индивидуално регулирање на клима уредот, кабловска телевизија, минибар, бесплатен безжичен интернет, биро и сеф. Executive собите имаат директен пристап до Kempinski The SPA.

  Сите апартмани располагаат со посебен дел за одмор, DVD плеер и бесплатно кафе и чај од мини барот. Alpine апартманите имаат сопствена сауна и џакузи
  Новиот луксузен Претседателкси апартман има елегантна атмосфера, комфорт и удобност и е со површина од 240 кв.м. Две спални соби и голема дневна во која има камин со далечинско управување, посебен дел за јадење, бар, 50 инчен телевизор и конференциска зона за 10 лица. Навистина пријатно изненадување е бањата – италијански камен, мермерни умивалници со еки филтер, џакузи и 32 инчен телевизор се само некои од удобствата. За максимална дискретност апартманот има посебен лифт во кој се влегува само со клуч картичката од апартманот.
  Ресторани и барови

  Препуштете се на едно незаборавно кулинарско искуство – насладете се со богат доручек, вкусна тематска храна на шведска маса и средоземноморски деликатеси во ресторанот Коме Прима.

  Секој заслужува мала слатка пауза – чаша топло ароматично кафе или чај со парче вкусен колач во Лоби Барот или уживајте во свежиот вкус на летните коктели на Ла Веранда Бар, тераса под отворено небо со прекраснен поглед кон Пирин планина.
  Вкусете ја традиционалната јапонска кујна во Суши Бар и Тапанаки Грил и загрејте ги ладните зимски ноќи со музиката во живо во Sing Sing пиано барот (отворен само преку зимската сезона)
  Конференциски услуги

  Кемпински Хотел Гранд Арена Банско нуди професионални конференциски услуги како и првокласно сместување и услуга. За корпоративни настани хотелот располага со четири конферециски сали со дневна светлина и капацитет од 12 до 180 лица. На Ваше располагање ќе имате професионален консиерж, кој ќе ги организира Вашите семинари, конференции и настани.
  Велнес и спорт

  Kempinski The SPA

  “Kempinski The Spa” е патување инспирирано од смената на сезоните во Европа. Спа процедурите ја обновуваат природната рамнотежа во организмот, повикувајќи се на мудроста и лековитите својства на природата. Предводени од сезонски елементи на пролет, лето, есен и зима, гостите успеваат да постигнат совршен баланс на телото и умот. Секоја процедура е во согласност со желбите на гостите и се користат исклучително природни производи.

  Модерниоот СПА центар располага со внатрешен и надворешен базен, внатрешно и надворешно џакузи, тениско игралиште, два вида парни бањи, два вида сауни – Финска и Био сауна, фитнес центар, солариум и уникатна снежна соба. Пинг понг, пикадо, билијард и детски клуб се исто така на располагање на гостите на Кемпински Хотел Гранд Арена Банско.
  Хотелски услуги

  Наем на автомобили, превоз до и од аеродром ( Коли под наем, Превоз до и од аеродром/може да биде со лимузина/, ски гардероба за чување на Вашата ски опрема, изнајмување на ски опрема и ВИП ски училиште.


 • Тренсфери до и од хотелот
 • Паркинг / Гаража
 • Изнајмување на велосипед
 • Перална / Хемиско чистење
 • Детски клуб / Негувателка на деца
 • Бутик, продавница за накит
 • Менувачница
 • Безжичен интернет
 • Фризерски салон
 • продавница за сувенири • Специjални карактеристики

  Кемпински Хотел Гранд Арена Банско е единствен хотел во Бугарија кој е член на The Leading Hotels of the World и Kiwi Collection. Меѓу последните награди на хотелот се наградата за Водечки СПА ресорт во Бугарија за 2007, 2008 и 2009 г. и SPAFinder Reader Choice Award за 2010 и 2011 г.

  Не пропуштајте го уникатното доживување на Alphasphere сеансата во “Kempinski The SPA” - мултисензорно искуство од звук, светлина, топлина и движење.

  Кемпински Хотел Гранд Арена е единствениот хотел во Банско кој има ВИП ски карти за лифтот, со кои гостите на хотелот можат да ги користат услугите на ски лифтовите без да чекаат во долгите редици/  follow_us add us to your circle